Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wojewoda drogi
Nasz Tczew

Remonty gminnych dróg dofinansowane

W tczewskim starostwie odbyło się spotkanie, na którym wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał z przedstawicielami samorządów umowy na realizację zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na remonty dróg gminnych z powiatu tczewskiego wojewoda z rządowego programu przekaże blisko trzy miliony złotych.

Wojewoda Dariusz Drelich zaprosił do tczewskiego starostwa tych przedstawicieli gminnych samorządów, którzy złożyli wnioski na dofinansowanie w marcu tego roku. Wojewoda powiedział ile łącznie od uchwalenia ustawy w październiku ubiegłego roku rząd w najbliższych latach przeznaczy na zadania w województwie pomorskim.

Dofinansowanie jest możliwe, gdy gmina zapewni wkład własny. Samorządowcy rozpoczęli dyskusję na ten temat i prosili o ewentualne zmiany w programie, by wymagania co do wkładu były niższe, bo często przekraczają możliwości finansowe gmin.

Z powiatu tczewskiego umowy podpisywali przedstawicieli gmin Gniew, Morzeszczyn, Subkowy i Pelplin. Gmina Pelplin otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 1 milion 700 tysiecy złotych.

Umowy podpisywali przedstawiciele gmin z powiatu gdańskiego: Kolbudy, Pszczółki, Cedry Wielkie, Suchy Dąb i Trąbki Wielkie.
Spośród wszystkich umów podpisywanych w tczewskim starostwie kwota najwyższego dofinansowania o łącznej kwocie blisko 6 milionów złotych zawarta była z gminą Pszczółki.