Już po raz 20 przypomniano, że wybitny artysta polskiej sceny muzycznej Grzegorz Ciechowski pochodzi z Tczewa. Na jego twórczości opierają się wydarzenia In Memoriam Festiwalu. W tym roku organizatorzy zaprosili na cztery koncerty. Najpierw był konkurs z udziałem dwunastu zespołów, potem krótki występ formacji Eurazja, następnie koncert z udziałem młodych i bardzo zdolnych wokalistek i wokalistów. Zwieńczeniem festiwalu był niedzielny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry kameralnej Progress.
Jubileuszowy In Memoriam rozpoczął się grą miejską „Śladami Grzegorza Ciechowskiego”. W miasto ruszyli fani lidera Republiki nie tylko z Tczewa. Sporo przyjezdnych osób, m.in z ogólnopolskiego fanklubu, wykonywało zadania i poznawało miejsca związane z biografią artysty. Gra miejska zaprowadziła uczestników do Centrum Kultury i Sztuki. Tu przed wejściem głównym można było zobaczyć wystawę „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel GC”, przygotowana przez Fabrykę Sztuk.
Najważniejszymi wydarzeniami festiwalu jednak zawsze są koncerty. W tym roku scenę usytuowano w parku przy centrum kultury. Pierwsza częścią sobotniej imprezy były występy 12 zespołów zakwalifikowanych do XV Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Dominowali wykonawcy prezentujący różne odcienie muzyki rockowej, ale pojawiła się również formacja jazzowa, jak i oszczędny w formie popis wokalny. Dwie nagrody otrzymał zespół Butelki Zwrotne. Nagrodę starosty tczewskiego przekazano najliczniejszej ekipie, czyli Głównemu Zaworowi Jazzu. Jurorzy docenili także gdańską formację Kwiaty, która otrzymał nagrodę prezydenta Tczewa. Zwycięzcą konkursu, czyli laureatem grand prix, został łódzki zespół Konkubent.
Po konkursowych zmaganiach na scenie pojawiła się Eurazja, formacja perkusisty Republiki Sławomira Ciesielskiego.
Głównym wydarzeniem sobotniego wieczoru był koncert zatytułowany “Młodzi artyści interpretują piosenki Grzegorza Ciechowskiego”. Do udziału zaproszono ogromne talenty wokalne, które w Polsce już są znane, zwłaszcza młodemu pokoleniu. Towarzyszył im zespół festiwalowy pod kierownictwem Adama Wendta.
Organizator zaprosił także dwoje utalentowanych wokalnie młodych mieszkańców Tczewa – Kalinę Kortas i zaledwie 12-letniego Konrada Repińskiego. W towarzystwie starszych i bardzo znanych już artystów pokazali również dużą skalę swojego talentu. Na scenie zaprezentowała także nastolatka z Gdyni, przedstawicielka alternatywnego popu, Zuza Jabłońska. Najwięcej pozytywnej energii i humoru swoimi występami wniósł Paweł Góral. Gwiazdami jubileuszowego koncertu były Kasia Lins, Marta Gałuszewska i Alicja Szemplińska.
Zwieńczeniem festiwalu był niedzielny koncert „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” w wykonaniu orkiestry kameralnej Progress pod batutą Szymona Morusa, który odbył się w sali CKiS. Klasyczne aranżacje utworów Ciechowskiego ukazały niezwykły poziom emocji jak i ponadczasowość twórczości Obywatela G.C.