Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Dożynki działkowe z wieloma jubileuszami
Nasz Tczew

Dożynki działkowe z wieloma jubileuszami

Za nami 28 Tczewskie Dożynki Działkowe, podczas których najstarsze Rodzinne Ogrody Działkowe im. Jana Kasprowicza w Tczewie obchodziły okrągłą, 110. rocznicę założenia. Działkowcy podkreślają, że miniony sezon nie był dla nich łatwy i nie ukrywają, że tegoroczne plony nie były tak okazałe, jak w minionych latach.

Po raz kolejny tczewskie dożynki zostały zorganizowane na bulwarze. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnej uroczystości, podczas której prezesi kilku ogrodów działkowych otrzymali puchary jubileuszowe. Najstarsze rodzinne ogrody działkowe w Tczewie powstały w 1911 roku. Obecny prezes jest dumny z jubileuszu.

W trakcie uroczystości wielu działkowców odebrało wyróżnienia i odznaczenia. Tradycyjnie prezydent Tczewa wręczył nagrody pieniężne w konkursie na wzorową działkę miasta Tczewa. W kategorii działki rekreacyjnej pierwsze miejsce zdobyli Małgorzata i Zbigniew Demscy z ROD im. J. Kasprowicza, a w kategorii działek warzywno-owocowych Halina i Ryszard Leśniewscy z ROD im. Władysława Sikorskiego. Działkowcy uważają, że zakończony właśnie sezon był trudniejszy niż poprzednie.

Po części oficjalnej mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Na działkowym festynie nie zabrakło muzyki, foodtrucków oraz Strefy Malucha przygotowanej dla najmłodszych przez Urząd Miejski. Na bulwarze mieszkańcy mogli również zajrzeć do stanowiska Miejskiej Biblioteki Publicznej, punktu szczepień oraz punktu spisu powszechnego. Wkrótce na antenie Telewizji Tetka wyemitujemy dłuższą relację z tegorocznych dożynek.