Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kolejne jednodawkowe szczepienia we wrześniu
Nasz Tczew

Kolejne jednodawkowe szczepienia we wrześniu

Urząd Miejski w Tczewie zapowiada, że kolejne weekendowe akcje szczepień odbędą się w dwie najbliższe soboty – 4 i 11 września. Tak jak do tej pory będą to szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Szczepienia odbywać się będą w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8, w godzinach od 9 do 15.

Z kolei osoby, które chciałyby zaszczepić się dwudawkowym preparatem Pfizera muszą wcześniej zapisać się do jednej z tczewskich przychodni. Podczas minionej soboty w SP8 oraz na dożynkach działkowych zaszczepiły się 193 osoby. Z tygodnia na tydzień chętnych w całej Polsce jest coraz mniej – dotyczy to także punktu przy ósemce.

Dodajmy, że w lipcu w powiecie tczewskim na COVID-19 zachorowało 11 osób, a jedna z powodu tej infekcji zmarła. Z kolei w sierpniu w naszym powiecie koronawirusa zidentyfikowano u 9 mieszkańców. Od początku epidemii w Polsce, czyli od marca 2020 roku, w powiecie tczewskim odnotowano 10 086 zachorowań i 251 zgonów. Lekarze apelują o jak najszybsze zaszczepienie się przeciwko COVID zanim nadejdzie spodziewana czwarta fala, która dotknie przede wszystkim mieszkańców niezaszczepionych.