Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

festyn na Górkach
Nasz Tczew

Rodzinny festyn na Górkach

Na terenie rekreacyjnym 750-lecia Tczewa na osiedlu Górki w niedzielę odbyła się rodzinna majówka.

Festun był udany – dopasała pogoda, a atrakcji było bardzo dużo.

Skwer 750-lecia Tczewa jest dumą mieszkańców osiedla Witosa, czyli Górek. Kilka razy w roku tym pięknym, dobrze wyposażonym terenem rekreacyjnym stowarzyszenie Górki chce się pochwalić wszystkim mieszkańcom miasta.

W organizację rodzinnej majówki włączyło się więcej stowarzyszeń, instytucji czy firm. Były gry i zabawy w plenerze z wykorzystaniem wszelkich atutów skweru. Dzieci zjeżdżały z dmuchańców, jeździły różnymi pojazdami, pływały też pod opieką dorosłych kajakami po stawie, mogły też wcielić się w role strażaka. Nie mogło zabraknąć występów – zaprezentowała się Tczewska Formacja Szantowa, tańczyły też panie z Zespołu Wiecznie Młodzi.

Jednym z głównych wydarzeń było otwarcie Alei Stóp, którą znamy z bulwaru nadwiślańskiego Sambora, ale pomysł dyrektora CKIS Krystiana Nehrebeckiego, by aleje powstawały w każdej dzielnicy miasta – właśnie na Górkach po raz pierwszy został wcielony w życie. Aleję z odlewami stóp tczewian w kolorach herbu naszego miasta uroczyście otwarto w obecności prezydenta Mirosława Pobłockiego i starosty Tadeusza Dzwonkowskiego.