Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Rozbudują szkołę w Subkowach
Nasz Tczew

Rozbudują szkołę w Subkowach

Już w przyszłym roku mieszkańcy Subków po kilkudziesięciu latach oczekiwania zyskają nowy budynek szkoły podstawowej, z którego będą korzystali najmłodsi uczniowie. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład.

Do szkoły mieszczącej się w zabytkowym budynku uczęszczało wiele pokoleń mieszkańców Subków. W latach 90-tych w jej sąsiedztwie zbudowano nowy budynek szkolny, który pełnił funkcję gimnazjum, a z którego od kilku lat korzystają uczniowie klas IV-VIII. Najmłodsi z klas I-III pozostali nadal w starym budynku, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Z powodu złego stanu technicznego władze gminy od trzydziestu lat planowały budowę nowego budynku. Chęci były, nie było jednak pieniędzy. Te pojawiły się dzięki rządowemu programowi.

Wicedyrektor Zespołu Szkół w Subkowach wyjaśnia, z jakiego powodu nowy budynek jest niezbędny. Nowy budynek będzie połączony z tym, który wcześniej pełnił funkcję gimnazjum. Wykonawca otoczył plac budowy płotem, co oznacza, że realizacja inwestycji wkrótce się rozpocznie.