Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sala gimnastyczna
Nasz Tczew

Sala gimnastyczna za 4 mln

Będą cztery miliony na salę gimnastyczną. Inwestycja przy Szkole Podstawowej Nr 8 będzie realizowana zgodnie z planem – zapowiada prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

W Szkole Podstawowej Nr 8 zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w pomieszczeniu, które nie spełnia odpowiednich standardów. Dlatego dyrekcja tej placówki przez wiele lat starała się o zbudowanie odpowiedniej sali gimnastycznej. Niedawno na antenie naszej telewizji mówiliśmy o brakującej w budżecie miejskim kwocie na tę inwestycję. Każda spośród sześciu ofert złożonych w urzędzie miejskim miała przekraczać kwotę 4 mln złotych. Początkowo prezydent mówił, że w tegorocznym budżecie zabraknie 400 tys zł. Nie stanowi to problemu, bowiem zadanie realizowane będzie także w przyszłym roku a rozpocznie się niebawem, o czym zapewniał gość programu „Pytanie do Prezydenta” – Mirosław Pobłocki.

Są duże szanse, że inwestycja rozpocznie się lada dzień – poinformowała Bożena Dudzińska, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8, na antenie Radia Tczew.

Nowoczesny obiekt zaprojektowany przez tczewską firmę APA Projekt jest imponujący. Tworzą ją dwie bryły. Pierwsza z dominującą częścią hali sportowej i druga jednokondygnacyjna część zaplecza. Termin zakończenia inwestycji określono na 25 sierpnia 2017 roku.