samborzanki
Nasz Tczew Sport

Czy samborzanki zostaną w superlidze

Piłkarki ręczne Aussie Sambora wygrały w Tczewie z SPR Olkusz.

Tym samym nasze zawodniczki umocniły się na 9. miejscu i są bardzo bliskie osiągnięcia swojego celu – utrzymania w superlidze.

Samborzanki były w tym meczu faworytkami, ale SPR Olkusz to drużyna walcząca twardo, dla której porażka w Tczewie oznaczała w zasadzie spadek. Pierwsza połowa była wyrównana. Gospodynie grały nerwowo. Po kilku minutach prowadziły 7:3, ale potem olkuszanki zwarły szeregi i szybko odrobiły straty. Do końca pierwszej połowy wynik oscylował blisko remisu, przy czym w 25 minucie zespół gości prowadził nawet dwiema bramkami. Ostatecznie Aussie Sambor wygrał pierwsza połowę 16:15 po szczęśliwym rzucie ze skrzydła Katarzyny Pasternak równo z końcową syreną.

Pierwsze minuty drugiej połowy przypominały pierwsza odsłonę. Trwała batalia o wszystko – cios za cios. Wreszcie to samborzanki zaczęły przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. Znakomicie zaczęła funkcjonować defensywa zespołu Bartłomieja Peplińskiego, świetnymi interwencjami popisywała się tczewska bramkarka Marta Wiercioch. W ataku nie do zatrzymania dla olkuszanek była w tym okresie Tatiana Bilenia. SPR Olkusz zatrzymał się na 19 trafieniach a samborzanki nabrały rozpędu i po 6 bramkach z rzędu objęły prowadzenie 26:19. Niesione dopingiem publiczności tczewianki podwyższały prowadzenie, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. W pewnym momencie prowadziły nawet różnicą 9 bramek. W końcowych minutach trener Pepliński posłał do boju nową zawodniczkę Aussie Sambora Magdalenę Balsam, także obrotową Magdalenę Mazur i najmłodszą zawodniczkę – bramkarkę Wiktorię Frankowską, ostatecznie po dobrym meczu, zespołowej konsekwentnej grze Aussie Sambor wygrał 33:26. Do wyróżniających się zawodniczek oprócz wymienionych Wiercioch i Bilenii należała skuteczna Marta Tomczyk i Pasternak. Ważnym ogniwem ataku samborzanek były również Hanna Strzałkowska i Magda Krajewska.

Aussie Sambor Tczew – SPR Olkusz 33:26 (16:15)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch, Frankowska – Tomczyk 7, Bilenia 7, Pasternak 6, Strzałkowska 4, Krajewska 4, Skonieczna 2, Belter 1, Balsam 1 oraz Domnik, Szulc, Mazur
Kary: 14 min.
Karne: 2/2.

SPR: Wąż, Hoffman – Sadowska 7, Wcześniak 6, Wicik 5, Marszałek 4, Przytuła 2, Basiak 1, Fierka 1 oraz Nowak.
Kary: 4 min.
Karne: 5/6.
Kary: Aussie Sambor – 14 min. (Domnik 4 min., Skonieczna 6 min., Strzałkowska 2 min., Mazur 2 min.), SPR – 4 min. (Basiak 2 min., Marszałek 2 min.).

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).