Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

samborzanki trening
Nasz Tczew Sport

Samborzanki zagrają o kolejne zwycięstwo

Piłkarki ręczne Sambora zanotowały dobry start w tym sezonie. Po trzech meczach mają komplet zwycięstw i są wiceliderkami w grupie A pierwszej ligi. W sobotę rozegrają w Tczewie mecz z wymagającym rywalem – Pogonią Szczecin.

Ten sezon dla Sambora może być ciekawy. Zespół Bartłomieja Peplińskiego jest w przebudowie, ale ma solidne podstawy do tego, żeby w pierwszej lidze walczyć o wysokie cele. Na razie kibice są zbudowani postawą samborzanek, które mimo odmłodzonej kadry i kontuzji dwóch ważnych zawodniczek mają na koncie komplet trzech zwycięstw. Sambor jest wiceliderem – tyle samo – 9 punktów ma Arka Gdynia, która legitymuje się lepszym bilansem bramkowym.

Najpierw była pewna wygrana tczewskiej ekipy z druga druzyną SMS ZPRP Płock. Potem jednobramkowe wyjazdowe zwycięstwo nad Bukowsko-Dopiewskim KPR. Kilka dni temu Sambor odniósł pewną wygrana nad MTS w Kwidzynie. Tczewianki wygrały różnicą dwunastu bramek 35:24.

Byliśmy z kamerą na treningu poprzedzającym mecz w Tczewie z wymagającym rywalem Pogonią Szczecin. Spotkanie to odbędzie się w sobotę w hali Powiatowego Centrum Sportu przy II LO o godzinie 16.00.