Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Samorząd OdNowa zaprezentował kandydatów
Nasz Tczew

Samorząd OdNowa zaprezentował kandydatów

Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Samorząd OdNowa zaprezentował swoich kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Tczewie oraz Rady Powiatu Tczewskiego. Podczas konwencji wyborczej o programie opowiedział m.in. kandydat na prezydenta Łukasz Brządkowski.

W czwartkowe popołudnie odbyła się konwencja wyborcza Stowarzyszenia Samorząd OdNowa, w trakcie której zaprezentowano kandydatów na miejskich radnych we wszystkich czterech okręgach oraz kandydatów na radnych powiatowych także we wszystkich pięciu okręgach. Reprezentują oni szeroki przekrój ponad podziałami. Wśród nich są zarówno osoby młode jak i doświadczeni samorządowcy, a także społecznicy, ludzie kultury, sportu, osoby o poglądach lewicowych jak i prawicowych. Hasło komitetu brzmi „Nowi ludzie, nowa wizja Tczewa i powiatu”. Liderem ugrupowania jest kandydat na prezydenta Tczewa Łukasz Brządkowski – obecny radny miejski i wieloletni społecznik związany m.in. z Dawnym Tczewem i Społecznym Komitetem Odbudowy Mostu.

Stowarzyszenie Samorząd OdNowa zgłosiło także kandydatów do samorządu powiatowego. O szczegółach mówi Przemysław Zieliński, kandydujący na radnego Rady Powiatu Tczewskiego.

W przypadku Rady Miejskiej w Tczewie Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydatów z czterech komitetów lokalnych i dwóch ogólnopolskich. Prócz Samorządu OdNowa jest to także Porozumienie na Plus, Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024 oraz Wspólnie dla Tczewa. Swoich kandydatów na radnych proponują także ogólnopolskie partie – Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Jeśli chodzi o kandydatów na prezydenta Tczewa, prócz Łukasza Brządkowskiego kandyduje również Iwona Ochocka z komitetu Wspólnie dla Tczewa oraz Mirosław Pobłocki z Porozumienia na Plus.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów prezydenckich dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.