Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

siatkówka plażowa 2020
Nasz Tczew

Słońce, piasek i… siatkówka

W czwartkowe popołudnie na obiektach Tczewskiego Centrum Sportu i Rekracji odbył się pierwszy turniej w ramach dwudziestej trzeciej edycji Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej. W zawodach wzięło udział czterdzieści sześć duetów.

Ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzono limity zgłoszeń w poszczególnych kategoriach. W turnieju może uczestniczyć łącznie w trzech kategoriach 48 zespołów. W pierwszych zawodach tczewskiego cyklu rywalizowało 46.

W pierwszej fazie zmagań rywalizowali w 3 drużynowych grupach, następnie w kategorii Kobiet oraz 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W najliczniejszej kategorii OPEN po meczach grupowych najlepsza „ósemka” rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W kategorii kobiet mecze były bardzo wyrównane, a poziom większości pojedynków był wysoki. W finale duet Maria Grętkiewicz – Patrycja Deja pewnie pokonał Katarzynę Wontor – Magdalenę Obszańską wygrywając 21:14. Trzecie miejsce zajęły Paulina Kirszenstein – Elżbieta Klein. W kategorii 40+ nie zawiedli faworyci i w meczach o stawkę mierzyły się pary, które w ostatnich latach kończyły Grand Prix na podium.
W finale po zaciętym boju Krzysztof Dusowski – Michał Pielak pokonali Tomasza Bielińskiego i Roberta Karnowskiego. Trzecie miejsce wywalczyli Łukasz Ciesielski – Piotr Łazarski.

Również w kategorii OPEN w najlepszej czwórce znalazła się czołówka ubiegłorocznej edycji. W finale zmierzyli się zeszłoroczni triumfatorzy Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny oraz z wicemistrzami sprzed roku Sławomirem Zemlikiem i Szymonem Szymkowiakiem. Po bardzo wyrównanym meczu wygrali 21:19 Brange-Zbrzeźny. W meczu o trzecie miejsce bracia Maciej i Bartosz Bąkowie okazali się lepsi od Michała Pysza i Michała Szpaka.

Za tydzień, w czwartek 9 lipca, odbędzie drugi z pięciu zaplanowanych turniejów. Zapisy do wtorku do godziny 14.00 wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej elektronicznezapisy.pl. Organizatorem cyklu jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.