Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sportowcy ekonomik
Nasz Tczew

Sportowcy z Kociewia opowiadali o swoich karierach

W Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie troje sportowców spotkało się z dziećmi i młodzieżą. Zapaśniczka Magdalena Głodek, wioślarz Mateusz Biskup i bokser Leszek Kosedowski opowiadali o swojej drodze do sukcesów jakie osiągnęli.


Spotkania promujące sport pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego zorganizował Andrzej Semborowski – trener i działacz sportowy, miłośnik lekkoatletyki, uczestnik wielu imprez rangi światowej w kategorii masters.

Najmłodszą bohaterką spotkań z dziećmi i młodzieżą jest utalentowana zapaśniczka KS Bloczek Team Pelplin Magdalena Głodek. 23-latka ma na koncie wiele sukcesów w kategorii juniorek i młodzieżowej. Wiosną tego roku zdobyła młodzieżowe wicemistrzostwo Europy, a przed miesiącem wicemistrzostwo świata do lat 23. Magda zapewne dzięki ukształtowaniu swojego charakteru poprzez sport wstąpiła do wojska, co nie przeszkadza jej w kontynuowaniu kariery na zapaśniczych matach.

Leszek Kosedowski to najstarszy z klanu trzech braci bokserów związanych z Pelplinem, odnoszących międzynarodowe sukcesy w latach 70-tych i 80-tych. Leszek w 1976 roku na igrzyskach olimpijskich w Montrealu wywalczył brązowy medal. W Polsce w boksie amatorskim był w swojej kategorii wagowej dominatorem. Zdecydował się na wyjazd i karierę sportową kontynuował w Niemczech, gdzie z sukcesami reprezentował jeden z najlepszych klubów.

Pochodzący z Lisewa, obecnie mieszkający w Tczewie Mateusz Biskup to aktualnie jeden z najlepszych polskich wioślarzy. Niedawno wychowanek Unii Tczew wywalczył tytuł mistrza świata w czwórce podwójnej. Osadzie, która jest największa nadzieją polskiego wioślarstwa na medal na zbliżających się igrzyskach w Paryżu. Biskup, obecnie zawodnik Lotto Bydgostii Bydgoszcz, wcześniej największe sukcesy odnosił z Mirosławem Ziętarskim w dwójce podwójnej. Zdobył wicemistrzostwo świata, był czwarty i szósty na igrzyskach olimpijskich.