Na skwerze przy ulicy Żwirki obok fontanny odbyło się spotkanie wielkanocne, które zgromadziło wiele tczewskich rodzin. Nie zabrakło śpiewu, atrakcji dla najmłodszych oraz wielkanocnych palm i wielkich pisanek.
Dopisała pogoda, dopisali też mieszkańcy. Przyszli całymi rodzinami na spotkanie wielkanocne, które odbyło się na Suchostrzygach przy fontannie. Wydarzeniu towarzyszyła rywalizacja na najwyższą palmę wielkanocną. Palmy były tak piękne i wysokie, więc prezydent Tczewa zdecydował podwyższyć pule i nagrodzić więcej uczestników rywalizacji.
Do konkursu ogłoszonego przez prezydenta Tczewa przedstawiono 14 palm wielkanocnych. Oceniano je w trzech kategoriach: przedszkola i świetlice środowiskowe, szkoły podstawowe oraz pozostali uczestnicy, czyli osoby fizyczne, grupy mieszkańców. Specjalnie powołana komisja brała pod uwagę wysokość plam oraz walory artystyczne. Ważne było, aby palma była trzymana pionowo, bez żadnych podpórek czy sznurków. Najwyższą palmę mierzącą 12,71 m, wykonali zwycięzcy ubiegłorocznych zmagań – uczniowie szkoły katolickiej. Tegoroczna była wyższa od poprzedniej o 1,46 m. Najwyższą palmę wśród przedszkoli wykonało Niepubliczne Przedszkole Jarzębinka i mierzyła 11,21 m, zaś wśród pozostałych uczestników: Beata Głowacka i Magdalena Marchel, które wykonały palmę o wysokości 6,47 m.
Zdobienie przez dzieci dwóch wielkich pisanek było dla nich nie lada atrakcją. Wykorzystywały do tego farby, wyklejanki, flamastry.
Fabryka Sztuk, współorganizator wydarzenia przygotowała warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, palemki wielkanocne.
Na placu wystąpił zespól folklorystyczny „Frantówka” oraz Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta Torpeda, a także grupa kociewska „Maki i Modraki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 i chór dziecięcy „Passionatka”. Były opowieści o obyczajach wielkanocnych na Kociewiu i Pomorzu, a uważni słuchacze mogli otrzymać nagrody. Na wszystkich czekał żurek, chleb ze smalcem i wielkanocne babki. Najmłodszym rozdawano słodkości i jajka-pryskawki, które zapewne przydadzą się na śmigus-dyngus.