Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Sukces kulturalnych inicjatyw tczewian
Nasz Tczew

Sukces kulturalnych inicjatyw tczewian

Centrum Kultury i Sztuki podsumowało działania w ramach projektu Centrum Inicjatyw Twórczych, które składało się z pięciu jesiennych wydarzeń – były to koncerty, warsztaty poetyckie oraz event dla miłośników gier wideo. Dyrektor placówki już zapowiada drugą edycję projektu, która będzie realizowana w przyszłym roku.

Gdy na początku 2020 roku Tomasz Hildebrandt został dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki, zapowiadał, że będzie chciał otworzyć placówkę na pomysły mieszkańców. Plan ten udało się zrealizować poprzez Centrum Inicjatyw Twórczych, czyli program kierowany do tczewian zainteresowanych rozwojem kulturalno-społecznym w naszym mieście.

W ramach Centrum Inicjatyw Twórczych zrealizowano pięć pomysłów tczewian. Odbyły się one we wrześniu i październiku. Centrum Inicjatyw Twórczych w przyszłym roku będzie kontynuowane.

Dyrektor CkiS nie wyklucza, że projekty Muzyk(uj) bez ograniczeń autorstwa Julii Mielczarek, Trochę COOLtury Proszę! Kaliny Kortas oraz Tczewskie Retro Granie Piotra Bunkowskiego mogłyby zostać wpisane na stałe do programu placówki. Niewykluczone, że w przyszłym roku będziemy mogli spodziewać się ich drugich edycji.