Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

musical święta
Nasz Tczew

Świąteczny musical z piernikami w tle

Centrum Kultury i Sztuki już wprowadziło miłośników teatru w świąteczny nastrój, zapraszając na rodzinny spektakl muzyczny zatytułowany “Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”. W musicalu w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej widzowie usłyszeli piosenki skomponowane i zaaranżowane do tekstów znanych “Pastorałek” Wandy Chotomskiej.

“Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy to współczesna, muzyczna wersja “Opowieści wigilijnej” przeniesionej na polskie realia. W sposób przystępny dla dzieci i dorosłych, głównie poprzez świetnie zaaranżowaną muzykę aktorzy kujawsko-pomorskiego impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu opowiadają pogodną, bożonarodzeniowa historię o właścicielu sklepu z tradycyjnymi piernikami, jego córce i przyjaciołach. Maurycy kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk.

Spektakl miał wszelkie zalety klasycznego musicalu, śmieszył i wzruszał, publiczność podziwiała świetnie śpiewających i tańczących aktorów. Dla tczewskich widzów miał też niespodziankę: w opowieść został wpleciony występ dziewczynek z naszego miasta śpiewających w dziecięcym chórze Passionatka, które jak się okazuje często są przez teatr muzyczny w Toruniu zapraszane do wspólnych występów.