Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

podczas Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości udzielano porad i konsultacji
Nasz Tczew

Święto przedsiębiorczości w Tczewie

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Tczewie odbył się Dziesiąty Pomorski Dzień Przedsiębiorczości.

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaprosił do udziału w X-tym Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości, w ramach którego przygotowano stoiska konsultacyjne z przedstawicielami urzędów i instytucji zajmujących się obsługą przedsiębiorców. Z kolei osoby, które zamierzają założyć firmę mogły dowiedzieć się jak pozyskać środki na otwarcie działalności gospodarczej. Zgromadzili się też przedstawiciele firm z powiatu tczewskiego, którzy wymieniali opinie dotyczące między innymi rynku pracy i zatrudnienia.

IDG, czyli indywidualna działalność gospodarcza była kluczowym tematem Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości. Podczas spotkania mówiono o formach wsparcia: stażach, pracach interwencyjnych, refundacji i zwrotach kosztów wyposażenia stanowiska pracy – kierowanych do pracodawców, pracowników oraz bezrobotnych.

Zreferowano również temat dotyczący krajowego funduszu szkoleniowego adresowanego do pracowników i pracodawców. Zapytaliśmy dystrybutora produktów mrożonych i spożywczych Dariusza Godlewskiego oraz Leszka Melera właściciela zakładu piekarniczo-cukierniczego – jakich pracowników najchętniej widzieliby w swoich firmach?

Obaj przedsiębiorcy zgodnie stwierdzili, że zainteresowani są pracownikami wykształconymi i przygotowanymi do zawodu, ale podjęliby się też – w zależności od indywidualnych zdolności – przeszkolić przyszłych pracowników na konkretne stanowiska pracy.