Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Szesnastu zdrowych na Pomorzu
Nasz Tczew

Szesnastu zdrowych na Pomorzu

W całej Polsce do tej pory odnotowano ponad siedem tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 175 w województwie pomorskim. Jest to mała liczba w porównaniu do np. województwa mazowieckiego czy śląskiego. Niestety odnotowano pierwszy zgon na Pomorzu, mowa o starszym mężczyźnie z Gdańska. Sanepid przekazał także dobre wiadomości – szesnaście osób w naszym województwie wyzdrowiało. Są to mieszkańcy powiatu gdańskiego, Gdańska, Gdyni, powiatu kartuskiego, nowodworskiego i wejherowskiego.

Najwięcej zakażeń w województwie pomorskim odnotowano w Gdańsku, jest ich dokładnie 55. Z kolei 42 przypadki wykryto w powiecie wejherowskim i 26 w Gdyni. W powiecie tczewskim od ponad tygodnia nie odnotowano nowych przypadków. Pierwsze trzy stwierdzono 18 i 21 marca, a czwarty 4 kwietnia. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że przynajmniej dwa spośród czterech przypadków z powiatu tczewskiego to mieszkańcy Tczewa.

W chwili obecnej w powiecie tczewskim kwarantannie domowej poddanych jest 476 osób, a 26 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Z wykresu opublikowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny wynika, że w województwie pomorskim jest najmniejszy współczynnik zachorowalności, wynoszący nieco ponad siedem procent. Współczynnik ten oznacza zapadalność na Covid-19 na 100 tysięcy osób. Najwyższy odnotowano w województwie mazowieckim i dolnośląskim.

Dodajmy, że w województwie pomorskim na 175 przypadków zachorowań 31 to osoby pracujące w służbie zdrowia.