Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Szpitale Tczewskie szczepią nauczycieli
Nasz Tczew

Szpitale Tczewskie szczepią nauczycieli

W weekend w całej Polsce ruszyły szczepienia nauczycieli klas I-III, którzy prowadzą zajęcia stacjonarne z najmłodszymi uczniami. Tylko w Tczewie do szczepienia zgłosiło się około 210 osób z tej grupy. Podobnie jak było w przypadku pracowników służby zdrowia, także i w przypadku nauczycieli szczepienie wykonują szpitale węzłowe, w tym Szpitale Tczewskie.

Prezes placówki informuje, że wbrew wcześniejszym obawom, wystarczyło drugiej dawki szczepionki dla medyków. Prezes dodaje, że Szpitale Tczewskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nauczycieli nie tylko z najbliższej okolicy, ale i z bardziej odległych powiatów.

Dodajmy, że w ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 161 nowe przypadki zachorowań na COVID-19, czyli dokładnie tyle samo, co w poprzednim tygodniu. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 110 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało ponad 6000 osób. Sanepid informuje również o liczbie ponad 136 tysięcy mieszkańców Pomorza, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 9 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 156 osób, a w województwie pomorskim ponad 2,5 tysiąca.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 128 respiratorów znajdujących się na Pomorzu, wolnych jest 63. Z kolei na niemal 1650 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest ponad 750.