Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Szymon Hołownia z wizytą w Tczewie
Nasz Tczew

Szymon Hołownia z wizytą w Tczewie

W minioną niedzielę Szymon Hołownia, jeden z jedenastu kandydatów na prezydenta Polski, spotkał się z mieszkańcami Tczewa na Bulwarze Nadwiślańskim. Niezależny kandydat zadeklarował swoje wsparcie w sprawie odbudowy Mostu Tczewskiego. Z okazji wizyty Hołowni społecznicy ponownie rozłożyli trzydziestometrowy banner promujący odbudowę zabytku w oryginalnym, historycznym kształcie.

W niedzielne popołudnie na bulwar w Tczewie przyjechał tak zwany „Belweder na kółkach”, a w nim niezależny kandydat na prezydenta Polski Szymon Hołownia. W trakcie godzinnego przemówienia wielokrotnie skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, a także Koalicję Obywatelską.

Przypomnijmy, że Społeczny Komitet Odbudowy Mostu przed wyborami, które miały się odbyć 10 maja, spytał wszystkich kandydatów na prezydenta o kwestię ratowania Mostu Tczewskiego. Zdecydowana większość z nich poparła działania społeczników. Również Szymon Hołownia zadeklarował wówczas swoje wsparcie, które powtórzył podczas wizyty w Tczewie.

Inicjatorzy akcji #MostTczewskiJakWesterplatte w dniu wizyty kandydata rozłożyli 30-metrowy banner z XIX-wiecznym wizerunkiem Mostu Tczewskiego i wciąż aktualnym hasłem „Chcę wyglądać jak dawniej”. Transparent wisiał na moście w 2013 i 2014 roku i był elementem protestu, który zaowocował zmianą nowoczesnego wariantu odbudowy mostu na historyczny. Podczas niedzielnego spotkania społecznicy przekazali Hołowni książkę na temat historii obu tczewskich mostów.

Szymon Hołownia to drugi kandydat na prezydenta, który w ciągu ostatnich miesięcy pojawił się osobiście w Tczewie i poparł działania społeczników. W październiku ubiegłego roku na placu Hallera przemawiał kandydat Lewicy, Robert Biedroń.

W sobotę dobre informacje na temat przyszłości mostu przekazali posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Smoliński oraz Kacper Płażyński. Zapowiedzieli, że prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu poznamy szczegóły planu rządowego na temat sfinansowania dokończenia odbudowy Mostu Tczewskiego.