Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

targi edukacji
Nasz Tczew

Targi edukacji i pracy dla młodzieży

W II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się XI Targi Edukacji i Pracy, których organizatorem był Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Tczewie.

Najbliższa przyszłość maturzystów zwykle związana jest z kontynuacją nauki, bądź rozpoczęciem pracy. Z myślą o jednych i drugich Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Tczewie zorganizował XI Targi Edukacji i Pracy, podczas których młodzi mogli zapoznać się przede wszystkim z bogatą ofertą edukacyjną. Po raz pierwszy odbyły się one w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego. Niezmienną ideą Targów jest promocja najlepszych szkół i ich ofert edukacyjnych oraz najbardziej przedsiębiorczych firm tworzących nowe miejsca zatrudnienia. Zapytaliśmy młodzież o ich najbliższe plany związane z przyszłością i czy oferta zaprezentowana na targach była ciekawa.

Wśród 18 wystawców zaprezentowały się głównie uczelnie trójmiejskie, ale były też ze Starogardu Gdańskiego czy Kwidzyna oraz szkoły policealne. Pomocą służyli również doradcy zawodowi i pośrednicy pracy – Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Informacji udzielali także pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy, którzy dla młodych poszukujący zatrudnienia osób przygotowali wiele ofert. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem maturzystów, którzy licznie przyszli zapoznać się z propozycją przygotowaną przez ich organizatora.