Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ewald górska
Nasz Tczew

Tczewski fenomen w polskim tenisie

To fenomen. Dwie piętnastolatki z Tczewa zdobyły złote medale w Halowych Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym do lat 18. Weronika Ewald zadziwia polskie środowisko tenisowe ponad rok. Wygrywa ze starszymi od siebie juniorkami i zaczyna rywalizować z czołowymi dorosłymi tenisistkami w kraju. Daria Górska ma na koncie już kilkanaście medali mistrzostw Polski w dziecięcych i młodzieżowych kategoriach wiekowych.

Weronika Ewald w 20 lutego obchodziła piętnaste urodziny. Sama sprawiła sobie wspaniały prezent. W sobotę wygrała pojedynek półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek, czyli kategorii wiekowej do lat osiemnastu. Dzień później Weronika zwyciężyła turniej w Zielonej Górze, oprócz okazałego pucharu wygrała nagrodę pieniężną – stypendium w wysokości 24 tysięcy złotych.

Wygrywanie na najwyższym szczeblu krajowym z trzy lata starszymi zawodniczkami to fenomen, ale dziś już Weroniki wyczyny nikogo nie dziwią. Ewald triumfowała już w międzynarodowym turnieju ITF, czyli również do lat 18. Ma za sobą także dwa turnieje dla dorosłych, na których walczyła z powodzeniem z rozstawionymi tenisistkami. Weronika miała też okazję do spotkań z Igą Świątek na swoim terenie, czyli w kompleksie Rokitki Park.

Fenomenem jest też to, że z Tczewa miasta wywodzą się aż dwie utalentowane zawodniczki, które grają na wysokim krajowym poziomie juniorskim. O rok starsza od Weroniki (rocznikowo) Daria Górska w Zielonej Górze zdobyła mistrzostwo polski w deblu. W finale walczyła właśnie z Ewald i Xenią Lipiec
W turnieju singlowym, grając z urazem, Daria przegrała w ćwierćfinale ze swoją koleżanką i deblową partnerką Magdaleną Świerczyńską.