Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

flyball Belgia
Nasz Tczew

Tczewscy ultrasi jadą na Mistrzostwa Świata

Flyball to drużynowy sport z udziałem psów ścigających się przez przeszkody. W naszym mieście działa zespół Ultra Flyball Team, który zaliczany do krajowej czołówki. Przed tczewską drużyną największe wyzwanie w historii – wyjazd na Mistrzostwa Świata, jakie odbęda sie w najbliższy weekend w Belgii.

Mistrzostwa odbęda się w hali „De Soeverein” w Lommel, która jest w stanie pomieścić 8 000 widzów. Będzie tu rywalizować blisko 80 drużyn, przyjadą teamy spoza Europy.
Do faworytów należą gospodarze z Belgii, drużyny z Wielkiej Brytanii, a także polski zespół z gdańskiego Fractal Flyball Team.
Podłoże zostanie wyłożone specjalnymi amortyzującymi matami, co jest dużą zmianą dla polskich psów trenujących głównie na trawie.

Tczewski Ultra Flyball Team to mieszanka doświadczenia i młodości. Niestety kilku psich bardzo dobrych zawodników z różnych powodów nie może wystartować w Lomell. W bój zostaną posłani młodzi, z dużym potencjałem, ale ich dyspozcja jest niewiadomą.

Ultra Flyball Team rozpocznie walkę o jak najlepszą lokatę w sobotę o godzinie 11:20. Filmową relację z mistrzostw świata będzie można obejrzeć za pośrednictwem internetu.