Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

oszust zatrzymany
Nasz Tczew

Tczewska afera mieszkaniowa – główny podejrzany zatrzymany!

W ubiegły czwartek (7 września) policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na byłego pracownika spółki mieszkaniowej. Jak podała policja oszukanych zostało 6 osób.

W sierpniu do redakcji Radia Tczew zgłosiły się osoby oszukane przez jednego z byłych już pracowników Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Było to między innymi małżeństwo, które przekazało nam informację o tym, że najprawdopodobniej zostało oszukane przez pracownika TTBS. Przekazali oni mężczyźnie 70 tysięcy złotych, chcąc kupić mieszkanie w Tczewie. Zrobili to bez umowy przedwstępnej, czyli na tzw. „rękę”. Pieniądze dotyczyły sprzedaży mieszkania, zlokalizowanego na ul. Jurgo w Tczewie. O swojej sytuacji przed naszymi kamerami opowiedziała także, jedna z oszukanych kobiet.

Do sfinalizowania, żadnej z umów nie doszło przez kilka miesięcy. Okazało się również, że mieszkanie na ul. Jurgo pracownik TTBS mógł pokazywać nawet 11 innym osobom. Ostatecznie jak podała policja oszukanych zostało 6 osób. Dodatkowo tczewscy funkcjonariusze zatrzymali głównego podejrzanego, o czym informuje Wioletta Maras-Dudyńska z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.