Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewski Bal Świętych z Małym TGD
Nasz Tczew

Tczewski Bal Świętych z Małym TGD

W minioną niedzielę odbył się dziewiąty Tczewski Bal Świętych zorganizowany przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Zespół Szkół Katolickich w Tczewie. Tegoroczną gwiazdą wydarzenia był znany zespół dziecięcy Małe TGD.

W wigilię Wszystkich Świętych w Tczewie po raz dziewiąty pojawiła się alternatywa wobec anglosaskiego święta Halloween. Tczewski Bal Świętych wyruszył spod dworca PKP i w postaci rozśpiewanego, kolorowego korowodu dotarł poprzez ulice Nowego i Starego Miasta na plac Hallera.

Zgodnie z tradycją wielu uczestników Tczewskiego Balu Świętych przebrało się za anioły lub znanych świętych. Nie zabrakło transparentów z religijnymi przesłaniami. Na tczewskiej starówce zorganizowano tańce, występy, konkursy, drobny poczęstunek oraz zapewniono sporą dawkę humoru. Tegoroczną gwiazdą Tczewskiego Balu Świętych był znany zespół dziecięcy Małe TGD.

Małe TGD to profesjonalny zespół dziecięcy wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Grupa działa już od 35 lat i doczekała się nowego pokolenia wokalistów. Małe TGD łamie schematy i pokazuje, że również dzieci mogą śpiewać o Bogu w nowoczesny sposób.