Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewskie fontanny znów działają
Nasz Tczew

Tczewskie fontanny znów działają

Przez większą część wakacji tczewskie fontanny były wyłączone, co zwłaszcza w upalne dni nie podobało się mieszkańcom. W minionym tygodniu niektóre z fontann zostały ponownie uruchomione. Prezydent Tczewa wyjaśnia, że powodem wyłączenia były zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

Miniony weekend był prawdopodobnie ostatnim, podczas którego mieszkańcy mogli nacieszyć się upalnym latem. Spytaliśmy wówczas tczewian o to, co sądzą o fontannach, które przez niemal całe wakacje były w Tczewie wyłączone. Uruchomiono je ponownie dopiero pod koniec sierpnia. Z kolei na bulwarze i przy dworcu PKP ustawiono kurtyny wodne. Fontanny i zraszacze szybko wzbudziły zainteresowanie zarówno dzieci jak i ptaków.

Za funkcjonowanie sześciu tczewskich fontann na zlecenie ratusza odpowiada firma zewnętrzna. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki potwierdził, że powodem ich wyłączenia w okresie wiosennym i letnim był koronawirus.

Przy okazji spytaliśmy prezydenta o najstarszą tczewską fontannę, czyli o żabki w zabytkowym Parku Miejskim. Obecnie miejsce to wygląda na bardzo zaniedbane. Spytaliśmy, czy jest szansa na rewitalizację tej fontanny.