Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Trwa łatanie dziur na drogach
Nasz Tczew

Trwa łatanie dziur na drogach

Tegoroczna zima okazała się surowsza niż w minionych latach, zarówno dla kierowców jak i dla drogowców. W związku z tym Zakład Usług Komunalnych przeprowadza akcję łatania dziur, które powstały na skutek mrozów i opadów śniegu.

Podczas ostatniej odwilży oczom kierowców ukazało się wiele dziur, które musieli omijać. ZUK w pierwszej kolejności załatał ubytki na najbardziej uczęszczanych ulicach jak np. na Wojska Polskiego czy w okolicy wiaduktu wzdłuż ulicy 1 Maja. W drugiej kolejności nastąpi usunięcie dziur w pozostałych miejscach jak np. na ulicy Jagiełły. Kierowcy czekają także na załatanie ubytków na ul. Jagiellońskiej, która jest ulicą wojewódzką, a nie miejską. Od kilku dni znów towarzyszy nam zimowa aura, która prawdopodobnie przyczyni się do powstania kolejnych szkód. W poprzednich wydaniach programu „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki przyznał, że tegoroczna zima jest trudniejsza niż poprzednie.

Na zimowe utrzymanie dróg Zakład Usług Komunalnych ma do dyspozycji 700 tysięcy złotych na dwa lata, czyli po ok. 350 tysięcy na jeden sezon. W tym roku zima okazała się na tyle sroga, że już teraz wiadomo, że do kwoty 350 tysięcy złotych trzeba doliczyć kolejne 200 tysięcy.