Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Trwają wielomilionowe przebudowy ulic
Nasz Tczew

Trwają wielomilionowe przebudowy ulic

Trwa przebudowa ulicy Stoczniowców i Zygmunta Starego, które otrzymały dofinansowanie z Polskiego Ładu. Wkrótce rozpocznie się remont ul. Królowej Jadwigi oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żwirki. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku ruszy przebudowa ulicy Ceglarskiej.

W ubiegłym roku informowaliśmy o zrealizowanej przebudowie południowego odcinka ulicy Stoczniowców na osiedlu Staszica. W tym roku przyszła kolej na modernizację odcinka północnego, który został dofinansowany z rządowego programu Polski Ład. Środki z tego samego źródła umożliwiły również remont ul. Zygmunta Starego.

Modernizacja ulicy Zygmunta Starego na osiedlu Prątnica obejmuje m.in. wymianę nawierzchni na całej długości tej ulicy, czyli aż do skrzyżowania z ul. Jagiellońską, a także na krótkim odcinku ulicy Królowej Marysieńki.

Lada moment ruszą prace na ul. Królowej Jadwigi na Starym Mieście. Dobra wiadomość również dla rowerzystów. Po kilku nieudanych próbach wyłonienia wykonawcy nareszcie udało się. Mowa o budowie półkilometrowej ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Żwirki na Suchostrzygach. We wtorek ZUK podpisał umowę z wykonawcą. Wkrótce rozpoczną się prace.

Dobra wiadomość dotyczy również gruntownej przebudowy ul. Ceglarskiej na Czyżykowie. Mimo że do przetargu zgłosiły się firmy, których oferty przebiły środki zabezpieczone przez miasto, to jest szansa na rozpoczęcie tego zadania jeszcze w tym roku.