Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

orszak zapowiedź
Nasz Tczew

Trzej królowie w trzech orszakach w Tczewie

Szóstego stycznia ulicami Tczewa przejdzie Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie tczewianie wyruszą na Kanonkę z trzech różnych punktów naszego miasta.

Orszak nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Organizator zaprasza do udziału mieszkańców miasta, rodziny, czy grupy na przykład szkolne czy przedstawicieli stowarzyszeń, placówek. Wskazane jest maszerowanie w orszaku pod swoimi sztandarami lub swoimi szyldami. Zachęcamy do przebrania się w stroje nawiązujące do tradycji jasełek i do wykonania własnoręcznie korony.

Podobnie jak w poprzednich latach, w Tczewie orszak wyruszy o godzinie 14.00 z trzech miejsc, by następnie wszyscy spotkali się na Kanonce. Pierwszy z placu Hallera, drugi z Fabryki Sztuk, a trzeci z placu przy pomniku Jana Pawła II na Suchostrzygach.

Na Kanonce zaplanowano wspólne kolędowanie z Przemysławem Radziszewskim. Głos zabiorą patroni wydarzenia, między innymi biskup pelpliński. Każdy uczestnik orszaku otrzyma certyfikat przejścia trasy królewskiej uzyskując pieczęcie trzech króli. Organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami nagród. Uczestnicy orszaku otrzymają darmowy śpiewnik z kolędami oraz mogli skorzystać z poczęstunku.