Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie oraz Spółka Gryf wznowili zakup biletów jednoprzejazdowych u kierowcy autobusu
Nasz Tczew

U kierowcy już można kupować bilety


Od poniedziałku pasażerowie komunikacji miejskiej mogą ponownie kupować papierowe bilety u kierowców autobusów. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, wejście przednimi drzwiami autobusu jest możliwe wyłącznie dla pasażerów, chcących dokonać zakupu biletu u kierowcy.


Z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem Zakład Usług Komunalnych w Tczewie wraz ze Spółką Gryf wprowadzili pewne ograniczenia dotyczące zarówno liczby przewożonych w autobusach pasażerów, jak też zakaz kupowania biletów papierowych bezpośrednio u kierowców. Zmieniony też był rozkład jazdy.

Trwające od 16 marca utrudnienia w komunikacji miejskiej zostały w poniedziałek, 25 maja częściowo zniesione. Pasażerowie mogą już kupować bilety u kierowców. Jednak po jego nabyciu przechodzą poza strefę wydzieloną i oznakowaną taśmą dla kierowcy, czyli poza pierwszy rząd siedzeń, który w dalszym ciągu jest wyłączony z użytkowania.


Kierowcy – podobnie jak Jan Graszek – pozytywnie wypowiadają się na temat przywrócenia kupna u nich biletów jednorazowych przez pasażerów.


Kierowcy nie boję się też zarażenia przez pasażerów koronawirusem.

Miejski Zarząd Dróg przywróci i zwiększy liczbę kursów autobusowych skoro kolejne obostrzenia koronawirusowe zostają znoszone.