Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

fontanna na Suchostrzygach cieszy mieszkańców osiedla, którzy zorganizowali przy niej sąsiedzkie spotkanie
Nasz Tczew

Uczcili rok fontanny na osiedlu

Minął już rok od uruchomienia na osiedlu Suchostrzygi ledowej fontanny. Po małym jej remoncie mieszkanki osiedla postanowiły uczcić jej ponowne włączenie w radosny sposób, przy muzyce i śpiewie.

Okazuje się, że mieszkańcy Suchostrzyg umieją się cieszyć nie tylko z większych inwestycji, ale też z mniejszych takich, jak na przykład z ledowej fontanny, którą przed rokiem zainstalowano pomiędzy blokami przy ulicy Armii Krajowej 51-53. Latem fontanna przeszła mały remont i ponownie trafiła na swoje miejsce.

To zainspirowało trzy mieszkanki osiedla Teresę Mikos, Irenę Stryjewską oraz Hannę Thomas do uczczenia tego faktu. Przy dużym wsparciu Gertrudy Pierzynowskiej z rady osiedla zorganizowały przy fontannie sąsiedzkie spotkanie. Takie inicjatywy spotykają się z poparciem i uznaniem wielu mieszkańców. Panie nie szczędziły pochwal dla Gertrudy Pierzynowskiej, która to spotkanie prowadziła.

Aprobuje to również prezes spółdzielni mieszkaniowej Jerzy Konkolewski.

Wszyscy, którzy z utęsknieniem czekali na powrót fontanny oświetlającej ten kawałek osiedla podczas jej ponownego uruchomienia zostali poczęstowani lampką szampana

Spotkanie odbyło się przy muzyce i śpiewie. Na harmonii grał mieszkaniec tego osiedla, Lech Kluge.