Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

koncert Czocher
Nasz Tczew

Uczta w gronie przyjaciół ze szkoły muzycznej

Uczta w gronie przyjaciół – tak zatytułowano koncert w wykonaniu nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie pod kierownictwem artystycznym Krystyny Dettlaff -Czocher.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Tczewie zaprosiła do Centrum Kultury i Sztuki na otwarty koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie można określić benefisem wieloletniej nauczycielki tczewskiej placówki – Krystyny Dettlaff-Czocher.

Wieloletnia nauczycielka i kierowniczka pelplińskiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej w Tczewie – Krystyna Dettlaff-Czocher – przeszła na emeryturę, ale w jej przypadku nie oznacza to pożegnania ze szkołą i uczniami. To osoba szczególna dla społeczności szkolnej – niezwykle lubiana, pełna życia, aktywna, nieustannie kreująca zadania artystyczne. Dyrektor PSM w Tczewie Piotr Kowalkowski zaprosił na koncert zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Krystyna Dettlaff-Czocher zajęła się wyborem muzyki i jej aranżacją, pokazała też swoje nieprzeciętne walory wokalne. Na scenie zaprezentowali się muzycy reprezentujący szerokie instrumentarium: skrzypce, fortepian, trąbka, wiolonczela, flet, klarnet i gitara. Koncert był różnorodny, muzyka klasyczna nie dominowała. Nauczyciele-instrumentaliści występowali w różnych konfiguracjach. Krystyna Dettlaff-Czocher w narracji przekazywała swoje ciekawe przemyślenia, a wykonawcy, zarazem jej przyjaciele, nie szczędzili ciepłych słów.

Publiczność wypełniła salę centrum kultury. Przyjazna i radosna atmosfera udzielała się występującym i słuchaczom. Uczta w gronie przyjaciół oklaskiwana była bardzo gorąco, nie zabrakło bisów.