Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

ósemka w Czarlinie
Nasz Tczew

W Czarlinie jeżdżą na ósemce

Trwa modernizacja drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin-Knybawa. Niedawno zakończył się pierwszy etap przebudowy węzła łączącego tę trasę z drogą krajową numer 91.

Droga Krajowa numer 22, potocznie nazywana w naszym regionie berlinką, na odcinku od Czarlina do mostu na Wiśle w Knybawie pamięta czasy miedzy pierwszą a drugą wojną światową – mowa o brukowej nawierzchni. Przebudowa była koniecznością. Inwestycja była opóźniona ze względu na zmianę projektu budowlanego. Ostatecznie od blisko pół roku ruszyła przebudowa, która ma zadowolić i kierowców podróżujących krajówką, jak i mieszkańców kilku miejscowości, zwłaszcza Czarlina.

Odcinek przebudowywanej trasy jest stosunkowo krótki – 4 kilometry, ale dość skomplikowany i kosztowny – za względu na przebudowę węzła w Czarlinie oraz pięciu obiektów mostowych. Dodajmy, że w ramach zadania powstanie ciąg pieszo-rowerowy oraz droga serwisowa.
Przebudowa berlinki od węzła Czarlin do mostu na Wiśle w Knybawie trwać będzie jeszcze ponad rok. Koszt całej inwestycji to blisko 35 milionów złotych.