Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

W MBP wystartował Czytelniczy rejs
Nasz Tczew

W MBP wystartował Czytelniczy rejs

W czwartek Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zorganizowała spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, które rozpoczęło cykl o nazwie „Czytelniczy rejs”. Początkowo rozmowa miała się odbyć w Tczewie w plenerze z udziałem dzieci, jednak z uwagi na epidemię koronawirusa zdecydowano się na spotkanie online.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel to autorka książek dla najmłodszych, w tym niezwykle popularniej serii o Ryjówce Florce. Spotkanie z pisarką odbyło się w ramach cyklu „Czytelniczy rejs”. Projekt ten został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa cyklu „Czytelniczy rejs” nawiązuje do tegorocznych obchodów stulecia Szkoły Morskiej w Tczewie. W trakcie rozmowy, którą zdalnie przeprowadziły pracownice biblioteki, pisarka opowiedziała m.in. o tym, jak zaczęła się jej pisarska kariera.

Mimo trwającej epidemii Miejska Biblioteka Publiczna zaplanowała dla czytelników kolejne atrakcje. We wrześniu odbędzie się m.in. Narodowe Czytanie, spotkanie z pisarką Elżbietą Pałasz, czy też z podróżnikiem Andrzejem Netkowskim. Dodajmy, że „Czytelniczy rejs” zakończy się w grudniu w formie wystawy o Szkole Morskiej.