Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pelplin starosta
Nasz Tczew

W Pelplinie wręczono nagrody starosty tczewskiego

Starosta nagrodził za osiągnięcia i reprezentowanie naszego regionu sportowców, ich trenerów oraz twórców i animatorów kultury.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie starosta tczewski zorganizował uroczystość wręczenia rokrocznych nagród za działalność kulturalną i sportową. Za całokształt działalności kulturalnej przyznano wyróżnienia Leszkowi Gołąbowi, Henrykowi Kudzio i Zofii Daniel. Za animację kultury w ubiegłym roku nagrody otrzymali artysta plastyk Jarosław Kukowski oraz wokalistka Laura Dziąba.
Nagrodę za wydarzenie ubiegłego roku odebrali organizatorzy “VIVAT WASA Bitwa dwóch Wazów w Gniewie”.


Nagrody za osiągnięcia sportowe na szczeblu ogólnopolskim bądź reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej otrzymało blisko czterdziestu sportowców, w tym mistrz świata w wioślarstwie Mateusz Biskup czy Weronika Szlagowska, reprezentantka Polski na mistrzostwach świata w siatkówce.

Najliczniej nagrodzonymi klubami byli: zapaśniczy Bloczek Team Pelplin, sekcja wioślarska Unii Tczew, także Dwójka Tczew za osiągnięcia w wieloboju nowoczesnym oraz Wisła Tczew za sukcesy w boksie. Wyróżnienia otrzymało także dziesięciu trenerów nagrodzonych sportowców. Za całokształt osiągnięć na wniosek grupy kolarskiej Gryf Tczew nagrodzono także Edmunda Grabowskiego.