Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

W powiecie bez nowych zachorowań
Nasz Tczew

W powiecie bez nowych zachorowań

Dobra wiadomość dla mieszkańców Tczewa i najbliższej okolicy. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid nie zarejestrował żadnych nowych zakażeń koronawirusem w powiecie tczewskim. Ostatni przypadek został odnotowany 21 maja, czyli ponad 10 dni temu.

Na 25 osób, u których od początku epidemii odnotowano obecność koronawirusa w powiecie tczewskim, 16 jest już zdrowych. W chwili obecnej dziesięcioro mieszkańców pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, a kwarantannie domowej poddanych jest 129 osób.

O wiele gorsza sytuacja jest w sąsiednim powiecie malborskim, gdzie łącznie zarejestrowano 30 zakażeń. Wiele z nich ma związek z pracownikami 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Z kolei w poniedziałek sanepid poinformował o dwóch nowych przypadkach w powiecie starogardzkim. Łącznie od początku epidemii zachorowało tam 9 osób, w tym 7 wyzdrowiało.

W całym województwie pomorskim wykryto dotąd 556 przypadków zakażeń w tym 404 wyzdrowienia, co oznacza, że osób aktualnie chorych jest obecnie w naszym regionie jedynie 150.

Niestety od początku epidemii w województwie pomorskim zmarło 35 pacjentów. To 10 osób z Gdańska, 23 z powiatu wejherowskiego i 2 z puckiego. W skali całej Polski liczba chorych na COVID-19 zbliża się do 24 tysięcy, liczba wyzdrowień to ponad 11 tysięcy, a liczba zgonów wynosi ponad tysiąc.