Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

stadion przetarg
Nasz Tczew

W przyszłym roku dokończą stadion

Urząd Miejski ogłosił przetarg na drugi etap budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Bałdowskiej. Po wykonaniu tego zadania obiekt ma być kompletny. Wybudowane będą między innymi trybuny, zaplecze sanitarne, parking, oświetlenie i ogrodzenie.

W ubiegłym roku zakończono pierwszy etap przebudowy stadionu imienia Alfonsa Guzińskiego. Jest to obiekt lekkoatletyczny z bieżnią i rzutniami, które otrzymały certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na Bałdowskiej jest również trawiaste boisko piłkarskie z systemem nawadniającym. Inwestycja kosztowała 4 miliony 800 tysięcy złotych, ale została dofinansowana z ministerstwa sportu kwotą niespełna 1 miliona złotych.

W 2021 roku przebudowa ma być dokończona. Środki na to zadanie będą pochodzić z Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. W projekcie budżetu miasta zarezerwowano na ten cel 3 miliony złotych. Niedawno urząd miejski ogłosił przetarg, co ma być wykonane w ramach zadania powiedział nam wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk.