Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

W Rokitkach walczą z przekraczaniem prędkości
Nasz Tczew

W Rokitkach walczą z przekraczaniem prędkości

Mieszkańcy Rokitek postanowili walczyć z kierowcami, którzy nagminnie przekraczają prędkość na ulicy Tczewskiej, nawet o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę. Tuż obok kotłowni pojawił się radarowy wyświetlacz prędkości.

Ulica Tczewska to droga łącząca Rokitki z Tczewem. Ten długi, prosty odcinek kusi wielu kierowców do tego, aby dodać gazu. W efekcie po ulicy, na której można jechać maksymalnie z prędkością 50 kilometrów na godzinę, pojazdy często poruszają się o wiele szybciej. Mieszkańcy wsi mają już dość łamania przepisów. Chcą wreszcie czuć się bezpiecznie. W związku z tym na spotkaniu wiejskim w Rokitkach podjęto ważną decyzję. Kilka dni temu tuż przy kotłowni GPEC stanął radarowy wyświetlacz prędkości. Gdy kierowca jedzie przepisowo, instalacja wyświetla podziękowanie. W innym przypadku na wyświetlaczu pojawia się słowo „zwolnij”.

Na ulicy Tczewskiej w Rokitkach zdarzają się ekstremalne przypadki, kiedy kierowcy jadą z prędkością nawet stu kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Doprowadza to do wypadków.