Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tematem debaty społecznej, która odbyła się w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawny było bezpieczeństwo seniorów
Nasz Tczew

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów zorganizowali dla seniorów debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu na drogach, jak też w sklepach i aktywności zakupów internetowych. Ku przestrodze przed oszustami i o możliwościach dokonywania bezpiecznych zakupów oraz reklamowania nabytych towarów – mówił Przemysław Szenrok, powiatowy rzecznik konsumentów, zaś o bezpieczeństwie w ruchu drogowym – policjanci z komendy powiatowej policji. Na co mundurowi zwracali uwagę licznie przybyłym do centrum aktywności osób niepełnosprawnych seniorom? Między innymi na bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych.

O tym, jak ważny jest rozsądek przy dokonywaniu przemyślanych zakupów oraz możliwości odstąpienia od umowy i prawa do reklamacji mówił powiatowy rzecznik konsumentów. Na co szczególnie zwracał seniorów uwagę? Na dokonywanie potrzebnych produktów.

Dość liczną grupą petentów powiatowego rzecznika konsumentów są osoby starsze.

Jak ważne i potrzebne było to spotkanie mówili sami jego uczestnicy.