Na wtorkowej sesji rady powiatu sporo kontrowersji wywołał pomysł utworzenia w Dąbrówce Tczewskiej oddziału licealnego. W części obrad poświęconej uchwałom radni głosowali aż czternaście razy.
Zanim oficjalnie rozpoczęła się 28 Sesja Rady Powiatu Tczewskiego obecnej kadencji, podziękowano za wieloletnią pracę w Zarządzie Szpitali Tczewskich, byłej prezes Marzenie Mrozek. Następnie głos zabrał nowy Prezes – Maciej Bieliński, który krótko się zaprezentował i opuścił salę obrad, co zaskoczyło radnego Adama Kucharka liczącego na zadawanie pytań obecnemu prezesowi.
Tradycyjnie w pierwszej części sesji Starosta przedstawił Radnym Sprawozdanie z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego. Raport z realizacji programu Ochrony Środowiska przedstawiła radnym Joanna Walkowiak z firmy GreenKey. Radni przyjęli również roczne sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji oraz informacje o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego przekazaną przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. W części sprawozdawczej znalazła się informacja o sytuacji osób niepełnosprawnych i wydatkowaniu środków finansowych z PFRON. Radni przyjęli także sprawozdanie z realizacji programów zdrowotnych .
Na sesji przyjęto do realizacji aż czternaście uchwał. Były wśród nich regulacje prawne związane z trybem pracy nad projektem budżetu czy przyznawaniem nagród i wyróżnień. Kilka uchwał dotyczyło sieci szkół i sposobów finansowania edukacji w powiecie. W ostatniej części sesji interpelacje złożyło dwoje radnych Emilia Rzeniecka i Adam Kucharek. Radna prosiła o informacje na temat stanowiska zarządu w sprawie utworzenia w Dąbrówce Tczewskiej oddziału liceum ogólnokształcącego. Sprawa ta wywołała dyskusję. przewodnicząca rady powiatu Barbara Kamińska wyjaśniła, że odpowiedź na pismo wójta gminy Tczew zostanie dopiero sformułowana, ale dodała, że komisje rady powiatu negatywnie ustosunkowały się do sprawy powstania liceum w Dąbrówce, co potwierdził radny Waldemar Pawlusek, a wyjaśnił dlaczego radny Krzysztof Korda.