weronika z medalem
Nasz Tczew

Wielki sukces tczewskiej tenisistki

Weronika Ewald zdobyła brązowy medal w drużynowych Mistrzostwach Europy w tenisie ziemnym dziewcząt do lat 12. To duży sukces reprezentacji Polski i największe osiągnięcie w międzynarodowych zawodach młodej tczewianki.

Po powrocie o zawodach opowiedziała nam brązowa medalistka mistrzostw – uczennica szkoły podstawowej numer jedenaście Weronika Ewald. Reprezentacja Polski składała się z trzech dziewcząt, które najpierw wygrały turniej kwalifikacyjny w stolicy Estonii Tallinie, gdzie wygrały finał z Wielką Brytanią.
W finałach Winter Cups by Head w Sunderlandzie Polki najpierw pokonały 2:1 Bułgarię, potem uległy 0:3 Czeszkom, a w meczu o trzecie miejsce pokonały 3:0 Węgry. Weronika, która jest mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej, występowała we wszystkich trzech meczach zarówno w singlu jak i w deblu.

Weronika Ewald wraz z warszawianką Moniką Stankiewicz i torunianką Marysią Głowacką w Sunderlandzie występowały pod opieką trenera kadry Jarosława Wołąsewicza. Na co dzień Weronika trenuje w sportowym kompleksie Rokitki Park, którego właścicielami są jej rodzice. Dbają oni o wszechstronny rozwój sportowy córki. Z Weroniką pracują tu dwaj trenerzy tenisa ziemnego Dariusz Gajewski i pochodzący z Ukrainy Sergiej Mykhailov. Ponadto rozwojem fizycznym młodej tenisistki zajmują się Katarzyna i Jakub Pawlakowie.