Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wiceprezydent wygrał walkę z COVID-19
Nasz Tczew

Wiceprezydent wygrał walkę z COVID-19

Dwa tygodnie temu prezydent Tczewa informował, że jego zastępca Adam Burczyk oraz Skarbnik Miasta Helena Kullas zachorowali na COVID-19. Obecnie urzędnicy są już zdrowi. Wiceprezydent, któremu udało się wyleczyć bez pobytu w szpitalu, opowiedział nam o przebiegu choroby i zaapelował do mieszkańców o ostrożność i stosowanie się do obostrzeń.

Sytuacja w powiecie tczewskim w minionym tygodniu była minimalnie lepsza niż w poprzednich. W ciągu ostatnich siedmiu dni sanepid wykrył 481 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w naszym powiecie. Tylko w niedzielę odnotowano wynik dzienny przekraczający stu nowych chorych. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 56 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało niemal 3,5 tysiąca osób. Niestety w tym tygodniu nie znamy liczby ozdrowieńców, ponieważ według naszych informacji Główny Inspektor Sanitarny zakazał wojewódzkim sanepidom publikacji takich danych. GIS temu zaprzecza.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 8 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2. Nie znamy wieku ani płci zmarłych osób, ponieważ również i te dane sanepid przestał publikować. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 39 osób, a w województwie pomorskim 880.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 123 respiratory znajdujące się na Pomorzu, wolnych jest 33. Z kolei na niemal 1800 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest ponad 650.