Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

USC statystyki
Nasz Tczew

Więcej zgonów niż urodzeń w tczewskim USC

Urząd Stanu Cywilnego przekazał podsumowanie danych statystycznych za ubiegły rok. Największą różnicą w porównaniu z poprzednimi latami jest mniej narodzin dzieci niż zgonów. W naszym mieście więcej przyszło na świat chłopców niż dziewczynek.

Według informacji z Urzędu Miejskiego w Tczewie na koniec ubiegłego roku było zameldowanych ponad 53 tysięce osób. Biorąc pod uwagę te dane możemy wnioskować, że nasze miasto jest coraz mniej liczne, ale trzeba zauważyć, że przybywa osób niezameldowanych na stałe, na przykład obcokrajowców.

W Tczewie rejestrowanych jest mniej urodzeń niż w poprzednich latach. W 2020 i 2021 roku było to mniej niż tysiąc, wcześniej rejestrowano w tczewskim USC znacznie powyżej tysiąca narodzin rocznie. Dane za ubiegły rok przedstawiła nam kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tczewie Alina Kollwitz-Sobolewska.

Jeśli chodzi o liczbę zgonów, to okazuje się, że większa liczba niż w poprzednich latach wynika z okoliczności spowodowanych pandemia koronawirusa. Statystyki USC, zwłaszcza dane dotyczące większej liczby zgonów, skomentował w programie Pytania do prezydenta Mirosław Pobłocki.

Kierownik USC powiedziała ile par małżeńskich mieszkających w Tczewie obchodziło minimum 50-letnie jubileusze, podała również informację ile mamy w naszym mieście osób żyjących juz ponad sto lat.