Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

cambridge
Nasz Tczew

Wielkie zmiany w tczewskiej zawodówce

Zespół Szkół Branżowych w Tczewie został poddany kompleksowej termomodernizacji. Zadanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Obecnie trwa przebudowa dwóch obiektów. Uczniowie tej placówki rok szkolny rozpoczną w innym miejscu.


Blisko dwa lata temu Zespół Szkół rzemieślniczych i Kupieckich zmienił nazwę na Zespół Szkół Branżowych. Wraz z tą zmianą otworzył się proces przekształcania placówki, dostosowania do rynku pracy.

Tczewska placówka z ulicy Czyżykowskiej podlegająca starostwu powiatowemu, zmienia się również dzięki inwestycjom. Proces termomodernizacji właściwie rozpoczął się przed rokiem, kiedy to wymieniono na nowe dwa źródła instalacji centralnego ogrzewania – jedno dla hali sportowej, drugie dla dwóch budynków – głównego szkoły i pawilonu z pomieszczeniami do nauki zawodu.
W lipcu rozpoczęła się kompleksowa termomodernizacja dwóch najstarszych budynków.

Koszt tego zadania termomodernizacyjnego to blisko 2 miliony 400 tysięcy złotych. Inwestycję realizuje firma B&W z Pruszcza Gdańskiego. Zadanie w 64 procentach zostanie dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Starostwo rozpatrywało również wznowienie roku szkolnego przez ZSB w trybie zdalnym, jednak taki scenariusz został wykluczony, bowiem nie zezwala na to prawo.

Jeszcze w tym roku miała się rozpocząć termomodernizacja budynku głównego Zespołu Szkół technicznych przy ulicy Parkowej w Tczewie. Niedawno ogłoszono przetarg na realizację zadania, na które przeznaczono w budżecie powiatu 4 miliony 300 tysięcy złotych. Przetarg zarząd powiatu unieważnił i będzie ogłoszony ponownie, ponieważ ofertę złożyła jedna firma i podała kwotę ponad milion złotych przekraczającą zakładany koszt.