Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wiosenne inspiracje
Nasz Tczew

Wiosenne inspiracje w SDK

Mieszkańcy osiedla Suchostrzygi i Czyżykowo, a także goście z Niemiec uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym „Wiosenne inspiracje”, które odbyło się w Spółdzielczym Domu Kultury.

W miniony piątek Rada Osiedla Suchostrzygi w Spółdzielczym Domu Kultury zorganizowała wiosenną imprezę integracyjną dla mieszkańców całego miasta. W spotkaniu uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Suchostrzyg, ale również sąsiednich osiedli – Czyżykowa, Garnuszewskiego, byli nawet goście z Niemiec. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało “Wiosenne inspiracje”. Według pomysłu organizatorki Gertrudy Pierzynowskiej podczas rywalizacji na wesoło mieszkańcy miasta mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii. Organizatorzy przygotowali gry i zabawy towarzyskie z nagrodami, były konkursy związane z ekologią – krzyżówki, testy ekologiczne, układanie haseł o oszczędzaniu wody i segregacji odpadów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację śniadania wielkanocnego dla osób samotnych i potrzebujących. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób, wszyscy świetnie bawili się przy kawie i łakociach, wspólnie śpiewali biesiadne piosenki i tańczyli przy muzyce zespołu Franciszka Zakrzewskiego.

Rada osiedla Suchostrzygi za naszym pośrednictwem dziękuje grupie darczyńców, wolontariuszy, dzięki którym można było zorganizować to integracyjno-edukacyjne spotkanie.