Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sąd wody polskie
Nasz Tczew

Wody Polskie przejęły od miasta były sąd

W październiku informowaliśmy, że Wody Polskie zdecydowały się na zakup od miasta Tczew budynku byłego sądu rejonowego. Niedawno doszło do podpisania aktu notarialnego, na mocy którego państwowa instytucja za cztery miliony osiemset tysięcy złotych przejęła obiekt.

Tym samym władze miasta pozbyły się pustostanu jakim od 2020 roku był budynek przy ulicy Kołłątaja. Akt notarialny w tczewskim urzędzie miejskim w imieniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie popisał Dyrektor Regionalnego Zarządu Wód Polskich w Gdańsku Andrzej Winiarski. Tczew reprezentował wiceprezydent do spraw gospodarczych Adam Burczyk.

Budynek przy ulicy Kołłątaja ma powierzchnię blisko 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na działce o wielkości ponad 2 tys metrów kwadratowych jest parking wewnętrzny, przy ulicy przed gmachem są miejsca parkingowe dla klientów. Obiekt jest dostosowany do pełnienia funkcji administracyjnych. Jedną z jego zalet jest miejsce w piwnicy z ruchomymi regałami na archiwum. Lokalizacja i właśnie te funkcje dla takiej instytucji państwowej takiej jak Wody Polskie to duże atuty, o czym powiedział nam rzecznik prasowy Bogusław Pinkiewicz.