Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wspólnie dla Tczewa z listą kandydatów
Nasz Tczew

Wspólnie dla Tczewa z listą kandydatów

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Tczewa zaprezentował swoich kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Tczewie w nadchodzących wyborach samorządowych. Podczas konferencji prasowej o programie opowiedziały dwie liderki – Iwona Ochocka z Nowej Lewicy oraz Sandra Polak z Polski 2050 Szymona Hołowni.

W poniedziałek 4 marca minął termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych. Tego samego dnia przed Urzędem Miejskim komitet Wspólnie dla Tczewa zaprezentował swoich liderów. Wśród nich są reprezentanci Nowej Lewicy, Polski 2050 i Ostrej Zieleni, a także osoby bezpartyjne. Jedną z liderek Wspólnie dla Tczewa jest Iwona Ochocka z Nowej Lewicy, która kilka lat temu organizowała w naszym mieście strajki kobiet.

Przypomnijmy, że Tczew jest podzielony na cztery okręgi wyborcze. Pierwszy obejmuje osiedla Stare Miasto, Staszica i Zatorze, drugi Czyżykowo, Witosa, Bema i Za Parkiem, trzeci Nowe Miasto i osiedle Garnuszewskiego, a czwarty Suchostrzygi, Prątnicę i Bajkowe-Piotrowo. Sandra Polak, czyli tczewska liderka Polski 2050 Szymona Hołowni wymienia „jedynki” Wspólnie dla Tczewa na każdej z czterech list.

Komitet Wspólnie dla Tczewa nie zaproponuje nazwisk do Rady Powiatu Tczewskiego. Nazwisko kandydata na prezydenta Tczewa prawdopodobnie poznamy w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że osoby ubiegające się o fotel wójta, burmistrza lub prezydenta miasta mają czas na zgłoszenie swojej kandydatury do 14 marca.

W przypadku Tczewa Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała cztery lokalne komitety. Prócz Wspólnie dla Tczewa jest to także Porozumienie na Plus, Stowarzyszenie Samorząd OdNowa oraz Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024. Swoich kandydatów na radnych zaproponują także ogólnopolskie partie – Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość.Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia.