Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

zaduszki cejrowski
Nasz Tczew

Wspominali znakomitego solistę

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej w ramach cyklu spotkań zaduszkowych zaprosiło na wieczór wspomnień o Stefanie Cejrowskim, wieloletnim soliście Opery Bałtyckiej.

Stefan Cejrowski – z zawodu lekarz laryngolog, ale z duszy artysta. Był znakomitym wokalistą, został solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku, koncertował w wielu krajach.

Zmarł w 2010 roku. W czwartkowy wieczór w Fabryce Sztuk z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej przypomniano jego sylwetkę w spotkaniu z cyklu Tczewskie Zaduszki. Gości powitała dyrektor fabryki Sztuk Alicja Gajewska, spotkanie poprowadziła wiceprezes TMZT Sylwia Kamień. O bohaterze spotkania mówił historyk Jan Kulas.

Cejrowski urodził się w 1924 roku w Tczewie w polskiej rodzinie kolejarskiej. Potem zdobył wykształcenie w Gdańsku, gdzie zamieszkał. Potrafił połączyć pracę lekarza z powołaniem artystycznym – uznawano go za śpiewaka operowego światowej klasy. Wybitny polski tenor pochodzący z Tczewa Ryszard Karczykowski wiele razy wspominał, że naśladował Cejrowskiego, że ten był dla niego wzorem.