Szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku – zapowiedział dziś przed południem premier Mateusz Morawiecki.
O zamknięciu wszystkich placówek edukacyjnych w całym kraju w związku z zagrożeniem koronawirusem – poinformował dziś przed południem premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że „lepiej być mądrym przed szkodą”.
Już od czwartku nie będą się odbywały zajęcia edukacyjne, ale dzieci będą mogły przebywać w szkołach pod opieką nauczycieli, natomiast od poniedziałku przez dwa tygodnie placówki będą zamknięte.
W Polsce jest prawdopodobnie 26 przypadków zarażenia koronawirusem dlatego również władze Tczewa i powiatu podejmują działania, które mają maksymalnie spowolnić możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tczewskim ratuszu zebrał się specjalny sztab, który analizował sytuację pod kątem zagrożenia epidemiologicznego.
Z kolei starosta powiatu tczewskiego uczestniczył we wtorek, 10 marca w spotkaniu zwołanym przez wojewodę pomorskiego, które odbyło się z udziałem Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
Z kolei dzisiaj o godzinie 11:00 w starostwie powiatowym z udziałem prezydentów, burmistrzów, wujtów oraz dyrektorów placówek oświatowych oraz samorządowych odbyło się spotkanie związane z działaniami zapobiegawczymi i przygotowaniem do sytuacji kryzysowej w razie pojawienia się zarażenia koronawirusem w Tczewie i powiecie tczewskim.
Zabiegi planowane w szpitalu powiatowym w Tczewie są wykonywane do końca tego tygodnia, zaś te od począwszy od poniedziałku 16 marca są przełożone bez wyznaczonego terminu.
Natomiast w razie potrzeby wyłączony zostanie szpital przy ulicy Paderewskiego, do którego będą przyjmowani pacjenci z podejrzeniem koronawirusem.
Przypominamy, że osoby, które wróciły z regionu, gdzie występuje koronawirus i mają objawy choroby lub miały kontakt z osobą zakażoną powinny powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Mogą też dzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590 lub na telefon alarmowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej w Gdańsku: 605 602 195 oraz Powiatowej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej 601 448 661.