Pogoń w Bydgoszczy
Nasz Tczew Sport

Wymarzony początek wiosennej rundy Pogoni

W niedzielę spotkaniem wyjazdowym piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew rozpoczęły rundę rewanżową Orlen Ekstraligi. Zespół Mateusza Sroki świetnie spisał się w meczu ze Sportis KKP. Tczewianki wygrały w Bydgoszczy 3:2.

Mecz na stadionie przy ulicy Słowiańskiej w Bydgoszczy lepiej rozpoczęły gospodynie. Sportis KKP od 18 minuty prowadził 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po niespełna dziesięciu minutach Pogoń wyrównała, kiedy to do siatki trafiła Kinga Ejzel.

W trzydziestej czwartej minucie na boisko weszła na boisko nowa zawodniczka Pogoni pomocniczka Aleksandra Sudyk, której poprzednim klubem był KKP Sportis. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na początku drugiej części meczu dwa decydujące ciosy zadały tczewianki. Najpierw gola w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym zdobyła Kornelia Okoniewska. Minutę później rajd i silny strzał Magdaleny Sobal dały Pogoni prowadzenie 3:1. W 67 minucie po błędzie tczewskiej bramkarki Natalii Niemaszek KKP Sportis zdołał strzelić gola kontaktowego. Zespół Mateusza Sroki nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrał 3:2. Pogoń po tej kolejce awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli.