Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

budżet obywatelski 2025
Nasz Tczew

Zgłoś swój pomysł do budżetu obywatelskiego

Od 26 stycznia do 16 lutego można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego Tczewa na 2025 rok. O projektach, które mają być realizowane w tym roku i kwocie przeznaczonej na program mówił Mirosław Pobłocki w programie Pytania do Prezydenta.

Pod koniec ubiegłego roku zrealizowano ostatnie projekty budżetu obywatelskiego poprzednich edycji. Przy ulicy Grunwaldzkiej powstał ciąg rekreacyjny z elementami do zabawy dla dzieci. Uczestnicy cotygodniowych biegów Parkrun korzystają z wiaty na bulwarze nadwiślańskim, a przy skrzyżowaniu Alei Zwycięstwa i ulicy Gdańskiej mieszkańcy podziwiają napis przestrzenny Tczew, który wieczorem jest efektownym neonem. Mirosław Pobłocki w programie “Pytania do Prezydenta” powiedział jakie projekty zgłoszone przez mieszkańców będa realizowane w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Tradycyjnie realizowanych będzie kilka terenów zielonych i doposażone zostaną place zabaw, a inwestycje jak to określił prezydent “ciekawe” to takie jakich wcześniej w budżecie obywatelskim nie było, czyli: boisko do moellki i boule na kanonce, trawiasta plaża na bulwarze nadwiślańskim, tężnia solankowa na skwerze przy ulicy Żwirki czy odnowienie ścieżki edukacyjnej nad Wisłą.
Prezydent przypomniał kilka ważnych reguł obowiązujących w ramach regulaminu budżetu obywatelskiego.

Na budżet obywatelski rokrocznie od wielu juz lat w naszym mieście przeznaczone jest do podziału 1 milion złotych. Zapytaliśmy prezydenta czy nie uważa, że w związku chociażby z inflacją, kwota na ten cel powinna być zwiększona.